MIĶEĻDIENAS GADATIRGUS VIENĪBAS LAUKUMĀ24/09/07

Miķeļi ir ziemas sākuma svētki, ko svin 29. septembrī. Šī diena pazīstama kā baznīcas svētku diena par godu virseņģelim Miķelim. (Vārds Miķelis ir radies no vārda Mihaels, kas nozīmē 'dievam līdzīgs'.) Tomēr daudzām tautām, tāpat kā latviešiem, šie svētki tiek svinēti ar citu nozīmi. Miķeļi ir apjumības jeb appļāvības - pēdējā pļaujas diena, kad ar maģisku rituālu palīdzību cenšas nodrošināt veiksmi nākamajā gadā un iegūt Jumja labvēlību.

Miķeļi tiek saukti arī par Mīklāli, Mīkaļiem, Miķeļdienu, Miķēļdienu, Miķeļa dienu un Mīķeļa dienu. Miķeļi iekrīt visbagātākajā laikā, tādēļ galds šai dienā ir ēdienu pārpilns. Uz galda noteikti vajadzēja būt gaļai, tāpēc kāva aunu, āzi vai visbiežāk sivēnu, kas tika barots īpaši šai dienai un saukts par Miķelīti.

Arī Daugavpilī, jau kuro gadu pēc kārtas Vienības laukumā svin Miķeļdienu. Šogad šie svētki solās būt īpaši krāšņi: ar tirgošanos un plašu pasākumu klāstu. Šajos svētkos savu dalību ir apstiprinājusi daudzi tautas lietišķās mākslas meistari. Gaidāms, ka būs iespējams nopirkt svaigu šīs vasaras medu. Zemnieku saimniecība „Ziediņi” pārdos augļu koku dēstus. Paredzama arī citu saimniecībai noderīgu pirkumu iegāde.

Savukārt no plkst. 12.00 laukuma vidū savu uzstāšanos sāks daudzi pilsētā iemīļoti māklsinieciskās pašdarbības kolektīvi no Latviešu kultūras centra, Krievu kultūras centra, Baltkrievu kultūras centra kā arī pilsētas etnisko kultūras biedrību kolektīvi.

Protams, kā jau jautrajā Miķeļdienas gadatirgū gaidāmi arī pārsteigumi un cienasti.

Gaidām visus pilsētniekus un pilsētas viesus 29. septembrī plkst. 11.00 uz Miķeļdienas gadatirgu Daugavpilī Vienības laukumāP.S. Tirgotāji vēl var pieteikties pa tālruni 5476798.

__________________________________________________Daugavpils pilsētas domes Kultūras nodaļa

Miervaldis Brodovs – 65476798, miervaldis@daugavpils.lv

Автор: Daugavpils

Автор: Stormy
Добавлено: 08.04.2016 06:30
0

Great hammer of Thor, that is pofwleulry helpful! http://pqmuyjlrnt.com [url=http://rkovbjqzevs.com]rkovbjqzevs[/url] [link=http://eccbhab.com]eccbhab[/link]

Автор: Emma
Добавлено: 23.03.2016 04:29
0

This makes evnehtyirg so completely painless.

Автор: Jayne
Добавлено: 22.03.2016 16:46
0

I relaly needed to find this info, thank God!

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha