Daugavpils centra teritorijā esošo taksometru stāvvietu nomas tiesības tiks pārdotas izsolē12/06/07

Daugavpilī strādā 19 vietējās taksometru firmas, izdotas 195 pārvadātāju licences. Pilsētas centrā strādā tikai dažas no šīm firmām, jo centrs ir pārslogots un visu vēlmes apmierināt nav iespējas. Pie Daugavpils Domes priekšsēdētājas Ritas Strodes nonāca citu taksometru firmu sūdzības. Priekšsēdētāja uzdeva šo jautājumu skatīt Domes Transporta komisijai. 2 mēnešu laikā izstrādāta tika jauna transporta kustības un stāvvietu shēma pilsētas centrā un tika pieņemts lēmums taksometru stāvvietu nomas tiesības pārdot izsolē, lai ievērotu godīgu konkurenci. Bez tam tika palielināts stāvvietu skaits no 10 uz 21.
Daugavpils Domes deputāti 31. maija Domes sēdē pieņēma noteikumus “Par vieglo taksometru stāvvietu nomas tiesību izsoli Daugavpils pilsētā”. Nomas izsole attiecas tikai uz pilsētas centru.

1.jūlijā taksometru firmām beidzas nomas līgumi un tagad, ja būs vēlme strādāt pilsētas centrā nāksies piedalīties izsolē. Pēc skaidrojumiem par jauno kārtību pie Daugavpils Domes priekšsēdētājas Ritas Strodes bija ieradušies to firmu vadītāji, kuri šobrīd strādā centrā. Priekšsēdētāja skaidroja, ka konkurencei jābūt godīgai. Arī citām Daugavpils firmām jādod iespēja iegūt stāvvietas ekskluzīvā vietā- pilsētas centrā. Šobrīd vienai firmai ir pa 2-3 stāvvietas centra teritorijā. “ Kam dot un kam nedot. To var noteikt tikai izsole”, uzsvēra Rita Strode. Situācija pilsētas centrā ir ļoti sarežģīta, satiksme ir apgrūtināta, šaurās ielas pārslogotas. Bet strādāt centrā vēlas visi, jo tas ir izdevīgi un nes lielāku peļņu. Taksometru firmu pārstāvji izteica pārmetumus par to, ka viņiem tiek atņemtas iestrādātas vietas. “Tiesības strādāt centrā jādod visiem. Stāvvietas ir pilsētas īpašums. Bet citos mikrorajonos uz stāvvietu nomu izsole neattiecas, tāpat nav jābaidās no rīdziniekiem vai kādiem citiem bagātākiem konkurentiem. Piedalīties izsolē iespējas tiek dotas tikai Daugavpils firmām”, skaidroja Rita Strode. Jaunie noteikumi ir saskaņā ar visiem Latvijas valsts likumiem. No taksometru firmu vadītāju puses izskanēja bažas, ka nebūs naudas, lai piedalītos izsolē. Taksometru pakalpojumi ir luksusa pakalpojumi. Klienti nav nabadzīgi cilvēki. Klienti maksā pieklājīgu atalgojumu taksometru šoferiem. Bet firmas nevēlas maksāt ienākuma nodokli par saviem darbiniekiem. Vidējā darba alga firmās sastāda 38 latus. Domes priekšsēdētāja saņēma šos datus no VID. Dati liecina arī to, ka firma kur strādā 50 autovadītāji ienākuma nodoklī gadā samaksā 916 latus, vidēji par katru darbinieku 18 lati gadā. Nav grūti izskaitļot cik katrs darbinieks samaksā mēnesī. Un zinot taksometra izcenojumus var gūt priekšstatu arī par ienākumiem. Domes priekšsēdētāja aicināja taksometru firmu vadītājus nevis izteikt pārmetumus pašvaldībai, bet godīgi maksāt nodokļus. Tieši ienākuma nodoklis veido lielāko daļu pilsētas budžeta ieņēmumu, ko izmanto ielu remontiem, skolu uzturēšanai un tieši no tā atkarīga pilsētas attīstība. .

Sākumcena sastāda konkrētās stāvvietas nomas maksu gadā. Katrs solis sastāda 10 latus.

Izsoles dalībnieku reģistrācija notiek līdz 21. jūnija plkst. 10.00 Domes Komunālās saimniecības nodaļā, Imantas ielā 35A.Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes prese sekretāre Līga Korsaka, 5404374

Sīkāka informācija: Komunālās nodaļas vadītāja vietnieks Vasīlijs Kuzmins5476316

Автор: Daugavpils

Автор: Lele
Добавлено: 08.04.2016 18:13
0

None can doubt the veritacy of this article.

Автор: Laticia
Добавлено: 23.03.2016 04:31
0

Full of salient points. Don't stop beneviilg or writing!

Автор: Holland
Добавлено: 22.03.2016 17:56
0

Great post with lots of imnoatrpt stuff.

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha